Newsec nekilnojamojo turto apžvalga, ruduo 2021

Logistika, logistika, logistika

Naujausioje „Newsec Property Outlook, Autumn 2021“ apžvalgoje pagrindinis dėmesys yra skirtas Šiaurės ir Baltijos šalių industrinio NT rinkos tendencijoms, o ypač logistikai.

PAGRINDINĖS ĮŽVALGOS

  • Šiaurės ir Baltijos šalyse daugiau nei 50 proc. industrinio NT sandorių sudaro užsienio investuotojai ir tai yra vienintelis segmentas, kuris sulaukia tokio didelio užsienio investuotojų susidomėjimo.
  • Daugiausiai augo investicijos i logistikai skirtą NT, bet neatsiliko ir lengvai gamybai (pramonei) bei sandėliavimui skirtų objektų paklausa.
  • Šiaurės ir Baltijos šalyse logistikos objektų pasiūla yra ženkliai mažesnė nei daugelio Europos rinkų, tiek lyginant pagal bendrą pasiūlą, tiek –  ir vienam gyventojui tenkantį plotą.
  • Per pastaruosius 5 metus pelningumo normų skirtumas tarp biurų ir logistikos segmentų ženkliai mažėjo – nuo 200 iki 100 bazinių punktų, ateityje skirtumas dar labiau mažės.
  • Šiaurės ir Baltijos šalyse 2021 metai bus visų laikų geriausi metai sandorių rinkai – iš dalies dėl didelių investicijų į logistikos segmentą.
  • Industrinis segmentas ateityje greičiausiai bus iš esmės kitoks nei šiandien – skaitmenizacija, tvarumas, aplinkosaugos, socialinių ir valdysenos (ESG) principų bei naujų technologijų diegimas skatins segmentą judėti į priekį.


Tam, kad galėtume užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, naudojame būtinuosius slapukus. Be šių slapukų, taip pat norėtume nustatyti ir analitinius bei reklaminius slapukus, kad, įsimindami jūsų nuostatas ir pakartotinius apsilankymus, galėtume jums suteikti aktualiausią patirtį. Paspausdami „Priimti“ jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi nebūtinieji slapukai. Galite pasirinkti, kokius slapukus naudoti, ir daugiau sužinoti apsilankę mūsų Slapukų politikos puslapyje.