Vilniaus biurų rinkos apžvalga, 2022 H1

Stipri paklausa turėtų paskatinti A klasės projektų plėtrą 

Trečdalis naujos biurų rinkos pasiūlos, kuri sudaro apie 35 000 kv. m, buvo pristatyta pirmąjį 2022 metų pusmetį. Iki metų pabaigos tikimasi, kad rinkoje bus pasiūlyta dar 88 888 kv. m biuro patalpų ir bendras biurų plotas Vilniaus rinkoje viršys 1 mln. kvadratinių metrų. Dar 72 000 kv. m bus baigti statyti 2023 m., o tai reiškia, kad pasiūlos augimas sulėtės. Aktyvi paklausa turėtų paskatinti spekuliatyvią A klasės verslo centrų plėtrą.

PAGRINDINĖS ĮŽVALGOS

  • Bendras išnuomotas plotas rinkoje 2022 m. I pusm. buvo didesnis nei tikėtasi ir sudarė 78 000 kv. m.
  • Pirmąjį pusmetį bendras vakansijos lygis rinkoje sumažėjo nuo 7,8% iki 6,5%. Tuo tarpu A klasės biuruose laisvų patalpų lygis krito dar labiau – nuo ​​3,4% iki 1,8%.
  • Prašoma biurų nuomos kaina rinkoje antrąjį ketvirtį šiek tiek padidėjo dėl mažo laisvų patalpų ploto, taip pat dėl ​​galiojančių nuomos sutarčių indeksavimo.
  • Dėl padidėjusių biuro išlaikymo kaštų, senesni ir mažiau energetiškai efektyvūs pastatai praranda savo konkurencinį pranašumą, kadangi modernūs biurų pastatai gali pasiūlyti sprendimus energijos tausojimui.


Tam, kad galėtume užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, naudojame būtinuosius slapukus. Be šių slapukų, taip pat norėtume nustatyti ir analitinius bei reklaminius slapukus, kad, įsimindami jūsų nuostatas ir pakartotinius apsilankymus, galėtume jums suteikti aktualiausią patirtį. Paspausdami „Priimti“ jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi nebūtinieji slapukai. Galite pasirinkti, kokius slapukus naudoti, ir daugiau sužinoti apsilankę mūsų Slapukų politikos puslapyje.