„Luminor“ NT portfelio aukcionai

Iššūkis

Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje. Naujo veiklos modelio diegimas leido giliau pažiūrėti į banko valdomus nekilnojamojo turto objektus ir atsisakyti tų, kurie nesukuria pridėtinės vertės banko veikloje. Banko tikslas – per artimiausius metus atsisakyti nekilnojamojo turto valdymo kaip netipinės veiklos ir sutelkti visas savo pastangas į aukščiausios kokybės bankinių paslaugų teikimą.

Didžiausią banko parduodamo nekilnojamojo turto portfelio dalį sudarė administracinės, gamybinės paskirties pastatai, butai ir įvairios paskirties žemės sklypai. Parduodamas turtas buvo išsidėstęs visoje Lietuvoje – 28 savivaldybių teritorijose. Daugelis parduodamų bankų skyrių įkurti istoriniuose pastatuose, išsaugoję unikalų kultūrinį paveldą.

Klientas
„Luminor" bankas
Paslauga
Nekilnojamojo turto aukcionai. Suorganizuoti 6 aukcionai, parduoti 64 objektai, už 6,79 mln. eurų
Vieta
Lietuva
Statusas
Įgyvendintas

Sprendimas

Aukcione siūlomo kiekvieno objekto kaina buvo kruopščiai nustatyta NT ekspertų, įvertinant turto vertę rinkoje ir jo vystymo potencialą. 

Pasirinkta kainų strategija, rinkodaros priemonės, bendro portfelio papildymas naujais objektais bei funkcijos ,,Pirk dabar“ sukūrimas padidino potencialių pirkėjų, besidominčių ,,Luminor“ portfelio objektais, srautą. 

 

Sau tinkamą objektą aukcione galėjo rasti tiek fiziniai asmenys, tiek juridiniai, kuriuos domino geros kokybės turtas miesto centre ar žemės sklypas vystymui. ​​

Bankui pasiūlytas sprendimas e. aukcione realizuoti pagrindinėje veikloje nenaudojamą turtą padėjo užtikrinti geriausią sandorio naudą tiek pardavėjui, tiek pirkėjui. 

„Luminor“ banko NT portfelio aukcionai

Su ,,Newsec” pavyko greitai rasti pirkėjus net ir nelikvidžiam turtui, kurį pardavinėjome ilgai. Per 6 aukcionus pardavėme 54 iš 58 objektų. Tai leido sumažinti nuostolingų paskolų dalį ir atsisakyti nuostolingai valdomo turto​.

,,Luminor” banko paskolų susigrąžinimo skyriaus vadovė, UAB ,,Intractus“ direktorė​

Aušra Krantz

Rezultatas

Nuo 2019 metų gegužės mėnesio organizuojamuose aukcionuose parduoti 64 objektai už 6,79 mln. eurų (be PVM). Aukcionai susilaukė didelio pirkėjų susidomėjimo – per mažiau nei pusmetį aukcionuose buvo parduota daugiau nei 70 proc. siūlyto portfelio, 25 proc. objektų buvo parduoti per pirmąjį aukcioną. Kainos kėlimo vidurkis siekia 6 procentus.

Jurgita Ragaišė
Tarpininkavimo grupės vadovė Lietuvoje
j.ragaise@newsec.lt +370 659 66808
Tam, kad galėtume užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, naudojame būtinuosius slapukus. Be šių slapukų, taip pat norėtume nustatyti ir analitinius bei reklaminius slapukus, kad, įsimindami jūsų nuostatas ir pakartotinius apsilankymus, galėtume jums suteikti aktualiausią patirtį. Paspausdami „Priimti“ jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi nebūtinieji slapukai. Galite pasirinkti, kokius slapukus naudoti, ir daugiau sužinoti apsilankę mūsų Slapukų politikos puslapyje.