„NT Valdos“ nekilnojamojo turto portfelio aukcionas | Newsec

„NT Valdos“ nekilnojamojo turto portfelio aukcionas

IŠŠŪKIS

„NT Valdos“ priklauso valstybės valdomai energetikos įmonių „Ignitis grupei” ir yra atsakingos už grupės nekilnojamojo turto valdymą, nuomą ir pardavimą. Įmonei buvo iškeltas tikslas parduoti  grupės pagrindinėje veikloje nenaudojamą nekilnojamąjį turtą, daugiau nei 100 objektų išsidėsčiusių per visą Lietuvą, kurio vertė daugiau nei 63 mln. eurų.

Didžiausią parduodamo portfelio dalį sudarė administracinės, gamybinės, sandėliavimo ir pagalbinio ūkio patalpos. Turtas buvo skirtingo dydžio, vertės, įvairaus likvidumo. Turtas buvo išdėstęs per visą Lietuvą – tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir mažuosiuose Lietuvos miesteliuose. Objektai – ne naujos statybos, tačiau dauguma jų buvo išnuomoti, su investicinėmis galimybėmis.

Klientas
UAB „NT Valdos“
Projektas
Nuo 2016 m. suorganizuotas 21 aukcionas, per kuriuos parduotas 101 objektas už >63 mln. EUR
Paslauga
Nekilnojamojo turto aukcionai
Vieta
Visa Lietuva
Statusas
Įgyvendintas

SPRENDIMAS

„Newsec“ valstybės valdomai įmonei pasiūlė  organizuoti aukcionus ir tokiu būdu skaidriai bei už geriausią kainą rinkoje parduoti jos veikloje nenaudojamą turtą. Objektams buvo atlikti nepriklausomų vertintojų turto vertinimai ir taip nustatytos pradinės pardavimo kainos. Taip pat aktyviai buvo taikomos įvairios rinkodaros priemonės. Objektams, kurie nebuvo parduoti pirmajame aukcione, buvo surengti pakartotiniai aukcionai.

 

Pasirinktas NT pardavimo būdas eliminavo pardavėjų ir pirkėjų susitarimų riziką, užtikrino savalaikį informacijos pateikimą ir vienodas dalyvių teises. „Newsec“, kaip aukciono organizatoriusvaldė visą procesą, teikė rekomendacijas ir grįžtamąjį ryšį klientui. 

Giedrius Meškelė apie Newsec

„Newsec“ yra mūsų patikimi partneriai organizuojant viešus nekilnojamojo turto aukcionus. Nuo 2016 m. „Newsec“ organizuotų viešųjų aukcionų metu buvo parduotas 101 nekilnojamojo turto objektas už daugiau nei 63 mln. EUR. ​

​Giedrius Meškelė, „NT Valdos“ direktorius

REZULTATAS

Aiški pardavimo strategija padėjo pasiekti gerus rezultatus – pritraukti didelį pirkėjų skaičių ir parduoti visą turtą –  101 objektą už daugiau nei 63 mln. Eur kainą. Apie 30 proc. objektų buvo parduoti per pirmąjį aukcioną. Neparduoto per pirmą aukcioną turto kaina vidutiniškai pakilo 3 % nuo pradinės pardavimo vertės.

Jurgita Ragaišė
Tarpininkavimo grupės vadovė Lietuvoje
j.ragaise@newsec.lt +370 659 66808
Informuojame, jog, Jums sutikus, šioje svetainėje bus naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.