„DIFF Assets“ valdomas fondas įsigis 4 „Lidl“ parduotuvių pastatus

„DIFF Assets“ valdomas fondas įsigis 4 „Lidl“ parduotuvių pastatus

Kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonės „DIFF Assets“ valdomas fondas „DIFF Capital“ ir „Lidl Lietuva“ pasirašė sutartį dėl „Lidl“ parduotuvės pastato Molėtuose įsigijimo. Finansavimą šios parduotuvės įsigijimui suteikė SEB bankas. Ketinimų protokolai taip pat pasirašyti dėl dar trijų „Lidl“ parduotuvių pastatų Klaipėdos ir Vilniaus rajonuose, kuriuos ketinama baigti statyti šiemet.

Parduotuvių pastatus „DIFF Assets“ valdomas fondas įsigyja kartu su ilgalaikėmis atgalinės nuomos sutartimis. Visus juos nuomosis ir veiklą tęs „Lidl“, o gautas lėšas bendrovė panaudos tolimesnei parduotuvių tinklo plėtrai finansuoti.

„DIFF Assets“ direktorė Vita Žutautaitė pažymi, kad investicijos į „Lidl“ parduotuvių pastatus atitinka bendrovės strategiją investuoti į patikimus ir maksimalią grąžą generuojančius nekilnojamojo turto objektus.

„Investicijos į šiuos objektus užtikrina „DIFF Assets“ ilgalaikį bendradarbiavimą su patikimu ir Lietuvoje sėkmingai plėtrą vykdančia bendrove „Lidl“, o kartu – stabilią grąžą mūsų investuotojams“, – kalba V. Žutautaitė.

„Tęsiame plėtrą Lietuvoje, statome naujas parduotuves įvairiuose šalies miestuose. Investuotojo į parduotuvių pastatus pritraukimas leis gautas lėšas panaudoti tęsiant bendrovės plėtros strategiją Lietuvoje“, – teigia „Lidl Lietuva“ Centrinės tarnybos vadovas ir valdybos narys Marius Kybartas.

Parduodant šiuos „Lidl“ parduotuvių pastatus tarpininkavo nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“.

Tadas Jonušauskas, SEB banko Verslo bankininkystės tarnybos vadovas, sako, kad bankas teigiamai vertina mažmeninei prekybai skirto nekilnojamojo turto finansavimą, nes maisto produktų mažmeninė prekyba yra vienas stabiliausių verslo sektorių ilgalaikiu laikotarpiu.

„Mūsų verslo analitikų skaičiavimai rodo, kad maisto produktų mažmeninė prekyba pernai rodė įspūdingą 8,1 proc. augimą. Vien per šių metų pirmą ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sektoriaus augimas siekia 5,7 procentus. Todėl šiam segmentui skirtas aukštos kokybės nekilnojamasis turtas generuoja stabilius pinigų srautus ir šį turtą daro patrauklų bankui finansuoti ir investuotojų stabiliai grąžai užtikrinti“, – teigia T. Jonušauskas.

„Lidl“ parduotuvė Molėtuose birželio 10 dieną buvo atidaryta adresu Aplinkkelio g. 163B, prie magistralinio kelio Vilnius-Utena. Ji atitinka įprastą šio prekybos tinklo formatą, parduotuvės plotas siekia 2,2 tūkst. kv. m. Šiuo metu Lietuvoje veikia 73 „Lidl“ parduotuvės 28 šalies miestuose.

„DIFF Assets“ valdomi fondai investuoja į gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą bei į pajamas generuojantį komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą. Tarp objektų, į kuriuos investavo „DIFF Assets“ – bendruomeniško gyvenimo (angl. co-living) projektai „Liv_in Vilnius Ozas“ ir „Liv_in Vilnius Newtown“, Bastionų namų kvartalas Klaipėdos centre, daugiabučių namų projektas „Parko pakrantė“ Klaipėdoje ir kt. projektai. Šių metų pradžioje „DIFF Assets“ valdomas fondas įsigijo buvusį ERGO centrinio biuro pastatą Vilkpėdėje, kurio vietoje planuoja statyti modernius administracinius ir viešbučių paskirties pastatus.