Istorinio paveldo pastate – Socialinių mokslų kolegijos ir mokyklos „Pažinimo medis“ partnerystė

Istorinio paveldo pastate – Socialinių mokslų kolegijos ir mokyklos „Pažinimo medis“ partnerystė

Mokyklų ir darželių tinklas „Pažinimo medis“ jau 16 metų sėkmingai veikia Vilniuje, o nuo 2022 m. rugsėjo vaikus pakvies į Kauną – kairiajame Nemuno krante sparčiai besiplečiantį Fredos rajoną. Darželis–mokykla įsikūrė istorinio pastato patalpose (Vilties g. 2), šalia – Socialinių mokslų kolegijos kaimynystė. Aleksoto seniūnija, kuriai priklauso Fredos mikrorajonas, viena iš sparčiausiai augančių Kauno teritorijų, ypač pamėgta naujakurių. Sparčiai kyla modernūs gyvenamieji namai, kuriamos naujos žaliosios erdvės, pramogų ir laisvalaikio zonos, tvarkomos gatvės. Tai neišvengiamai įtakoja ir įvairių įstaigų, kurios teikia įvairaus spektro paslaugas gyventojams, kūrimąsi.

Paklausta apie pastato lokacijos svarbą tėvų pasirinkimui „Pažinimo medžio“ Kauno filialo vadovė Onutė Verygaitė sako: „Mūsų darželio–mokyklos tėvai pirmiausia klausia apie ugdymo procesą ir ar vaikas ugdymo įstaigoje jausis gerai, saugiai, ar bus atliepta į jo poreikius. Kaune sparčiai augantis Fredos rajonas generuoja papildomus tėvų srautus ir apie tai tikrai mąstėme rinkdamiesi pastatą. Itin svarbus akcentas buvo ir ypatinga pastato aura – darželis ir mokykla įsikūrė modernios architektūros, istorinio paveldo pastate. Raudonų plytų pastatai yra neatsiejama Kauno istorijos dalis, kuri suteikia miestui savitą šarmą, o ugdymo įstaigai – papildomą vertę. Toji dalis tėvų, kuri jau mus aplankė, minėjo, jog pastatas jiems kelia akademiškumo, solidumo, autentiškumo asociacijas. Jiems smagu, kad vaikai mokysis ne tik patogiai pasiekiamoje vietoje, bet ir miesto istoriją bylojančiame pastate.“

Anot O. Verygaitės, mokykla įsikūrė puikioje kaimynystėje. Čia stiprius bendradarbiavimo ryšius vystys net kelios skirtingų pakopų švietimo įtaigos. Socialinė partnerystė užmegzta su kaimynystėje įsikūrusia Socialinių mokslų kolegija bei Vytauto Didžiojo universitetu, kurio vienas iš padalinių – vos už 500 metrų gyvuojantis botanikos sodas.

Pasirašant patalpų nuomos sutartį tarpininkavo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Newsec Advisers LT“. „Pažinimo medis“ įsikūrė istoriniame pastate – beveik 800 kv. metrų ploto tarpukario karininkų namuose. Pastatą pagal Kultūros paveldo departamento reikalavimus pilnai restauravo Socialinių mokslų kolegija (SMK), kuri dar 2021 m. pabaigoje persikėlė į tame pačiame sklype pastatytą naują 3,5 tūkst. kv. metrų dydžio kompleksą. Pasak „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovės Lietuvoje Jurgitos Ragaišės, šiuo metu ugdymo įstaigoms išties sudėtinga rasti tinkamas patalpas už prieinamą kainą. „Tokių pastatų pasiūla rinkoje yra labai ribota ir nuomos kainos, vertinant augančias statybų ir įrengimo kainas, retai kada būna priimtinos mokykloms ir darželiams, tad rasti visoms pusėms priimtinus sprendimus yra išties nemažas iššūkis. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie sėkmingo „Pažinimo medžio“ starto“, – pabrėžia J. Ragaišė.

„Žalioji gamta, supanti mūsų rajoną, irgi svarbus tėvų pasirinkimą lemiantis veiksnys. Didžiuliame Botanikos sode planuojame dažnai lankytis su savo vaikais. Daug žalios erdvės aplinkui kvepia nuotykiu ir ilgu buvimu gryname ore. Kadangi mūsų darželiai ir mokyklos propaguoja patyriminį ugdymą, arti esantys kultūros objektai irgi labai svarbūs organizuojant veiklą. Netoli mokyklos – greit iš naujo atgimsiantis Kauno zoologijos sodas, Aleksoto funikulierius, apžvalgos aikštelė, Marvelės kaskados, visas senamiestis, S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas. Apie tai kalbamės su į mus besikreipiančiais tėvais ir jie taipogi supranta šią svarbą“, – sako O. Verygaitė.

Visgi renkantis darželį ar mokyklą Onutė Verygaitė akcentuoja dermę – tėvų poreikį turėti gyvą, šiuolaikišką, gamtos apsuptyje esančią mokyklą ir tuo pačiu – patogioje lokacijoje įsikūrusį pastatą. „Mes visi suprantame, kad valandos, praleistos kamštyje ar įveikiant ilgą atstumą iki namų, yra atimtas laikas iš šeimos. O ūgtelėjusių vaikų tėvai nuo maždaug 2, 3 klasės nori, kad jie patys grįžtų namo ar nukaktų į netoli mokyklos esančius būrelius. Tai ugdo savarankiškumą, pasitikėjimo savimi jausmą, todėl mokyklos, esančios šalia namų, klausimas paaugusiems vaikams vėl tampa labai aktualus“, – sako O. Verygaitė.

„Pažinimo medžio“ Kauno filiale nuo 2022 m. rugsėjo 1 dienos startuos mišraus amžiaus darželio grupės, priešmokyklinukai ir pirmokai. Po to mokykla Kaune augs kartu su savo vaikais. Vilniuje veikia keturi „Pažinimo medžio“ filialai, kuriuose įsikūrę trys darželiai, pradinė bei pagrindinė mokyklos ir gimnazija, mokosi beveik 400 vaikų. Pirmieji darželiai Vilniuje atidaryti 2007 metais. Viena iš svarbiausių šios mokyklos stiprybių – akademinį ugdymą papildantis metodiškas socialinių–emocinių kompetencijų ugdymas bei unikali keturių santykių sistema, kuri padeda vaikams augti visapusiškomis asmenybėmis.


Tam, kad galėtume užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, naudojame būtinuosius slapukus. Be šių slapukų, taip pat norėtume nustatyti ir analitinius bei reklaminius slapukus, kad, įsimindami jūsų nuostatas ir pakartotinius apsilankymus, galėtume jums suteikti aktualiausią patirtį. Paspausdami „Priimti“ jūs sutinkate, kad būtų naudojami visi nebūtinieji slapukai. Galite pasirinkti, kokius slapukus naudoti, ir daugiau sužinoti apsilankę mūsų Slapukų politikos puslapyje.