„Narbutas“ ir „Baltic Horizon Fund“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl 3,2 tūkst. kv. metrų patalpų „Meraki“ verslo namuose

„Narbutas“ ir „Baltic Horizon Fund“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl 3,2 tūkst. kv. metrų patalpų „Meraki“ verslo namuose

Tarptautinis biuro baldų gamintojas NARBUTAS nekilnojamojo turto fondui „Baltic Horizon Fund“ priklausančiame „Meraki“ įkurdins savo biuro ir ekspozicijų erdves, tapdamas pagrindiniu partneriu šiuose verslo namuose. Taip pat neseniai pritraukęs tokius verslus, kaip pasaulinis automobilių nuomos gigantas „Hertz“, statybos bendrovė „HSC Baltic“ ir Lietuvos logistikos įmonė „Vlantana“, „Meraki“ pasiekė net 90 proc. užpildymą.

„Vertiname partnerių parodytą pasitikėjimą. Situacijai biurų rinkoje išliekant įtemptai, vis reikšmingesniu veiksniu tampa bendravimo kultūra, lankstumas, gebėjimas maksimaliai atliepti verslo poreikius bei pasiūlyti papildomų verčių. Būtent šiuos aspektus „Baltic Horizon Fund“ laiko prioritetu bendraudamas su partneriais. Didžiuojamės matydami rezultatus: bendradarbiavimo sutartis su NARBUTAS dėl 3232 kv. metrų patalpų, mūsų žiniomis, yra kol kas didžiausia Lietuvos biurų nuomos sektoriuje šiais metais“, – sako Edvinas Karbauskas, fondo „Baltic Horizon Fund“ co-fondo valdytojas.

2022 metais veikti pradėję daugiau kaip 8 tūkst. kv. metrų ploto verslo namai „Meraki“ siūlo pagal individualius poreikius pritaikomas erdves, naujausius technologinius bei inžinerinius pastato valdymo sprendimus bei 2 tūkst. kv. metrų pramogų erdvę su skveru.

„Esame tarptautinė biuro baldus kurianti, biurų tendencijas atliepianti ir jas diktuojanti įmonė, todėl ir savo darbuotojams siekiame sukurti kuo kokybiškesnes sąlygas darbui ir poilsiui. Biurui, darbo aplinkai esame itin reiklūs, todėl džiaugiamės radę mūsų poreikius atitinkančias „Meraki“ erdves. „Baltic Horizon Fund“ komanda atsižvelgė į mūsų poreikius, pasiūlė lanksčias sąlygas, tad džiaugiamės užsimezgusiu bendradarbiavimu. Nekantraujame įsikurti mūsų naujuose namuose“, – sako Kęstutis Motiejūnas, NARBUTAS Žmonių ir kultūros departamento direktorius.

Vienas strateginių NARBUTAS tikslų – tvarumas, tad įmonei svarbu pastato turimas BREEAM sertifikatas, rodantis, jog statinys suprojektuotas ir pastatytas vadovaujantis aukščiausio lygio tarptautiniais tvarumo ir energetinio naudingumo reikalavimais. Didžiąją dalį įmonės valdomo automobilių parko sudaro elektromobiliai, todėl papildomu argumentu rinktis „Meraki“ buvo ir pastato siūlomos 27 elektromobilių įkrovimo vietos bei žaliosios energijos naudojimas pastate.

Prie šių metų „Meraki“ proveržio prisidėjo ir kiti Lietuvoje bei pasaulinėje rinkoje žinomi verslai: su „Vlantana“ „Hertz“ ir „HSC Baltic“ pasirašytos sutartys dėl bendro 1,341 kv. metrų ploto.

Pasak sandoriui tarpininkavusios bendrovės „Newsec“ biurų sprendimų vadovės Indrės Juščės, didelės apimties sandoriai indikuoja pokytį rinkoje – tendenciją, jog darbuotojai ima grįžti į biurus.

„Pastaruosius keletą metų didelės apimties sandorių buvo gerokai sumažėję. Pavyzdžiui, 2023-iaisiais didesnių nei 2000 kv.m. ploto sandorių Vilniaus biurų rinkoje buvo vos keli. Visgi didėjančios automobilių srautų bei biurų parkavimo vietų užpildymo tendencijos indikuoja, jog vis daugiau darbuotojų grįžta į biurus, tad ir kokybiškų, tvarių, patogiai pasiekiamų biurų poreikis vėl gali augti. Mūsų užduotis – suprasti ir atliepti tiek nuomininko, tiek nuomotojo poreikius, randant abiem šalims palankiausią sprendimą. Ši „Narbutas“ ir „Meraki“ partnerystė puikus to pavyzdys, tad džiaugiamės su komanda prisidėję prie jos“, – sako ji.