„Newsec“ atstovaus „Realco“ vystomą naują verslo centrą HERO nuomininkų paieškoje

„Newsec“ atstovaus „Realco“ vystomą naują verslo centrą HERO nuomininkų paieškoje

Nekilnojamojo turto (NT) bendrovė „Realco“ skelbia pradedanti nuomos procesą Vilniaus centriniame verslo rajone vystomam verslo centrui „Hero“. Įmonė ne tik sustiprino savo vidinę komandą, bet ir sudarė sutartį su NT konsultacijų bendrove „Newsec“, kuri užsiims aktyvia nuomininkų paieška. Sostinės A klasės biurų rinką „Hero“ papildys 32 tūkst. kv. metrų nuomojamo ploto. Planuojama, kad įsikurti naujajame verslo centre bus galima 2025 m. vasarą.

Pasak „Newsec“ biurų sprendimų vadovės I. Juščės, „Hero“ yra rinkoje labai laukiamas projektas ne tik dėl savo ypatumų, bet ir dėl itin menkos naujų A klasės biurų pasiūlos Vilniaus centriniame verslo rajone.

„2024-aisiais naujų biurų plotų pasiūla Vilniaus biurų rinkoje sieks vos 33.000 kv. metrų, o centriniame verslo rajone neatsidarys nei vienas nuomai laisvas verslo centras. 2025 metais planuojama didesnė, tačiau taip pat kukli – 85.000 kv. metrų – naujų biurų pasiūla. Esant tokiai situacijai, tikėtina, turėtų padaugėti išankstinių nuomos sutarčių. Be to, „Hero“ verslo centras turi keletą unikalių rinkoje išskirtinumų. Vienas jų – šis pastatas siūlys nuomininkams net 4.000 kv. metrų ploto biurą viename aukšte. Tai atvers patogesnes galimybes didelėms įmonėms perkelti savo biurus į centrinę verslo zoną“, – sako I. Juščė.

Ekspertės vertinimu, dar vienas reikšmingas projekto išskirtinumas yra nuomojančios bendrovės įsipareigojimas už siūlomą nuomos kainą pilnai įrengti biuro patalpas pagal paruoštą interjero projektą. Tai supaprastins biuro relokacijos procesą kompanijoms, kurios neturi vidinių žmogiškųjų resursų, galinčių užsiimti patalpų projektavimu ir įrengimu ar nėra nusimačiusios tam lėšų.

„Newsec“ ekspertės teigimu, nors pastaraisiais metais sumažėjo biurus besinuomojančių užsienio investuotojų, stebimas vietinių kompanijų aktyvumas. 2023 metais sostinėje apie 30 proc. biurų nuomos sutarčių buvo sudaryta su IT sektoriaus atstovais, apie 20 proc. – finansų sektoriaus įmonėmis, 8 proc. – su logistikos ir aviacijos kompanijomis. Keli dideli biurų nuomos sandoriai A klasės verslo centruose, Vilniaus centriniame verslo rajone fiksuoti ir su energetikos kompanijomis.

„Šiuo metu Vilniuje patraukliausi biurai, kurių nuomotojai siūlo jau įrengtas patalpas arba galimybę tai padaryti efektyviai, standartizuotai ir nereikalaujant didelio nuomininko įsitraukimo. Taip pat laimi galintys nuomininkams pasiūlyti lanksčias nuomos sąlygas ir terminus“, – kalba I. Juščė.

Pasak „Realco“ komercinio NT vystymo vadovės Gintarės Žemaitės, verslo centre „Hero“ nuomininkams bus suteikiami pilnai įrengti A klasės biurai ir patrauklus komercinių sąlygų bei pridėtinių verčių paketas. Bus galima rinktis tiek standartinius 200–800 kv. metrų plotus biurams, tiek patogiai viename aukšte įkurdinti didesnes įmones, kurių ploto poreikis bus 1.500 ar net 4.000 kv. metrų.

Strategiškai patogioje miesto vietoje esančio „Hero“ nuomininkai galės naudotis čia įrengtomis funkcionaliomis bendrosiomis erdvėmis, tarp kurių – panoraminė stogo terasa su 300 m bėgimo taku, sveiko maisto restoranas, sveikatingumo įstaigos, erdvės bendravimui, poilsiui, sportui, natūrali augmenija, patogumai dviratėmis transporto priemonėmis atvykstantiems darbuotojams, biblioteka, apgalvoti architektūriniai, techniniai ir dizaino sprendimai, orientuoti į gerą savijautą ir visapusišką komfortą.

„Verslo centrą vystome vadovaudamiesi pasaulinio lygio tvarumo ir gerovės standartais „BREEAM Excellent New Construction“ ir „WELL Gold“. Tai leidžia garantuoti, kad verslo centro patalpose bus sukurta naujos kartos ir kokybine prasme rinkoje neturinti analogų darbo aplinka, kurioje maksimaliai tenkinami tvarumo, ekologijos, aplinkosaugos reikalavimai ir orientuojamasi į darbuotojų gerovę“, – sako G. Žemaitė.

Reikalavimai biurams auga nuolatos, tad šiandien išties nebeužtenka vien geros lokacijos ir aukšto energinio efektyvumo. Labai daug dėmesio turi būti ir yra skiriama biurų kompleksų pasiekiamumui, infrastruktūrai, juose teikiamoms paslaugoms, interjerui, tvarumui.

„Visa tai sieksime užtikrinti savo verslo centre „Hero“, – reziumuoja verslo centrą vystančios bendrovės „Realco“ ekspertė.