Pradedamos konsultacijos dėl Lukiškių kalėjimo įveiklinimo | Newsec

Pradedamos konsultacijos dėl Lukiškių kalėjimo įveiklinimo

Pradedamos konsultacijos dėl Lukiškių kalėjimo įveiklinimo

VĮ Turto bankas kartu su tarptautine nekilnojamojo turto konsultacijų bendrove „Newsec“ pradeda konsultacijas su privataus sektoriaus atstovais dėl ilgalaikio Lukiškių kalėjimo komplekso įveiklinimo. Pirmuoju etapu potencialūs investuotojai bus kviečiami išsakyti savo susidomėjimą šiuo projektu, vėliau bus konkrečiai diskutuojama apie tinkamiausias bendradarbiavimo bei ilgalaikio komplekso įveiklinimo formas.

Vyriausybė yra pritarusi Finansų ministerijos ir Turto banko atliktos Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studijos siūlymui pritaikyti dalį komplekso visuomenės viešiesiems poreikiams, o likusią dalį vystyti pasitelkiant privačias investicijas taip, kad šis kultūros paveldo objektas būtų daugiafunkcinis, tvarus, geriausiai atlieptų visuomenės poreikius bei įprasmintų istorinę atmintį.

„Norint pasiekti šiuos tikslus reikalingas viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas. Jau esame pradėję diskusijas su viešojo sektoriaus atstovais apie jų poreikius bei galimas veiklas, kurios galėtų būti vykdomos šiame objekte. Dabar kviečiame potencialius investuotojus išreikšti savo susidomėjimą projektu ir kartu ieškoti tinkamiausių bendradarbiavimo bei komplekso įveiklinimo formų“, – sako Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Šią savaitę galimiems investuotojams bus išsiųstas kvietimas užpildyti anketas, kuriose bus prašoma pateikti informaciją apie įmonę, išsakyti susidomėjimą projektu bei nurodyti galimas bendradarbiavimo formas. Vėliau susidomėjusiems dalyviams bus suteikta papildoma informacija apie projektą bei patį objektą, o dalyvių bus prašoma pateikti konkrečius finansinius ir koncepcinius pasiūlymus. Šios analizės pabaigoje paaiškės, kokia bendradarbiavimo forma garantuotų geriausią rezultatą siekiant ilgalaikio Lukiškių kalėjimo komplekso įveiklinimo.

Kaip skelbta anksčiau, įvairias edukacines veiklas Lukiškių komplekse norėtų vykdyti dešimtys nevyriausybinių organizacijų, taip pat Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta biuždetinė įstaiga Kirtimų kultūros centras. Be to, komplekse norima įrengti muziejų bei istorinės atminties įamžinimo vietas. Įvertinus tai, kad dauguma edukacinių veiklų vykdytojų yra nevyriausybinės organizacijos, turinčios ribotas finansines galimybes, bus vertinama viso Lukiškių kalėjimo komplekso su priklausiniais vystymo galimybė viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) būdu.

Projekto vystymo alternatyvų analizė atliekama ruošiantis Lukiškių kalėjimo komplekso pripažinimui valstybei svarbiu projektu. Analizę Turto banko užsakymu atlieka konsultacijų bendrovė „Newsec“. Apklausos anketą galima rasti čia. Atsakymų laukiama iki 2021 m. balandžio 2 d. Kilus klausimams, prašoma rašyti el. paštu: lukiskes@newsec.lt.

Apie Lukiškių projektą

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas buvo uždarytas 2019 m., o 2020 m. vasarį perduotas valdyti valstybės įmonei Turto bankui. Buvo parengta Lukiškių kalėjimo komplekso įveiklinimo galimybių studija, kuriai pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Studija numato, kad tai turėtų būti istoriją sauganti, tačiau visiems atvira, telkianti ir visuomenės pažangą įgalinanti multikultūrinė erdvė, kurioje, bendradarbiaujant verslo, mokslo, kultūros ir meno veikėjams, puoselėjamos XXI amžiaus kompetencijos, skatinami skirtingų sektorių kompetencijų mainai, bendradarbiavimas ir dalinimasis resursais. Iki bus pasirengta ilgalaikiam Lukiškių kalėjimo komplekso įveiklinimui, jis laikinai išnuomotas. Taip siekiama šį kultūros paveldo objektą kuo greičiau bent iš dalies atverti visuomenei.

 


Informuojame, jog, Jums sutikus, šioje svetainėje bus naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.